Дистанційний захист дипломних робіт

26, 27 та 28 травня 2020 року у Центрі заочного навчання та підвищення кваліфікації Харківського національного університету будівництва та архітектури на базі кафедри менеджменту та публічного адміністрування відбувся успішний захист магістерських дипломних робіт студентів групи МОЗм-21 у дистанційному режимі.

Загальнонаціональний карантин кинув виклик професіоналізму науково-викладацького складу кафедри менеджменту та публічного адміністрування й одночасно послужив імпульсом для прийняття ефективних рішень. Дистанційна форма роботи стала мотивацією опанувати нові технології та форми роботи.

Безпосередньо захист магістерських дипломних робіт у дистанційному режимі здійснювався за допомогою Skype у режимі відеоконференції.

Функціональні можливості Skype дозволили організувати та провести захист магістерських дипломних робіт на високому рівні, незважаючи на дистанційний режим роботи.

Попередня робота зі студентами групи МОЗм-21 з організації захисту випускних кваліфікаційних робіт у дистанційному режимі проводилася за допомогою широко розповсюджених в Україні месенджерів Telegram і Viber. Окремо відзначимо корисність таких месенджерів для створення опитування в групі, в тому числі анонімного.

Окремо слід зупинитися на можливості демонстрації екрану користувача, що дозволяє студентам здійснити показ презентації під час доповіді. Під час демонстрації екрану презентація у розгорнутому вигляді (майже на весь екран) транслюється для усіх інших учасників групи на їхніх комп’ютерах. Це дозволяє екзаменаційній комісії значно ретельніше проглянути та вивчити дані, які показують студенти під час презентації дані. Водночас, це означає, що студенту необхідно звернути увагу на те, як саме буде виглядати презентація його роботи у форматі 14-18 дюймів за діагоналлю, що не набагато більше, ніж звичайний лист формату А4, а не у форматі показу через проектор.

Голова державної екзаменаційної комісії, директор ДП «Харківський механічний завод» Яценко Людмила Михайлівна відзначила високий рівень підготовки здобувачів вищої освіти, їхню здатність аналізувати та узагальнювати результати наукових досліджень. «Гнучкість розуму і безперервна освіта – одна з ключових навичок ХХІ століття», – зазначила Голова державної екзаменаційної комісії зі спеціальності 073 «Менеджмент» у своєму заключному слові.

 
Шановні студенти! Бажаємо вам нових успіхів, реалізації у професійній діяльності та плідної співпраці з університетом в подальшому житті.

Колектив кафедри менеджменту та публічного адміністрування ХНУБА